Konferencijska liga

Konferencijska liga: Pavlidis s bijele tačke presudio Zrinjskom

30.11.2023 20:26
Konferencijska liga: Pavlidis s bijele tačke presudio Zrinjskom Facebook/HŠK Zrinjski

AZ Alkmaar se večeras revanširao Zrinjskom za poraz u Mostaru (4:3), Nizozemci su večeras slavili s minimalnih 1:0 na svom AFAS stadionu, u susretu petog kola Konferecijske lige.

Plemići su se jako dobro branili u prvom poluvremenu, bili veoma disciplinovani i organizovani. Pritiskao je AZ, imao značajno veći posjed lopte, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti vratara Marića.

No, kapitulaciju su gostujući nogometaši bili primorani potpisati u 59. minuti. Nakon blagog kontakta sa Ćužeom u šesnaestercu Mostaraca, grčki napadač Pavlidis je pao kao pokošen, a ukrajinski arbitar Oleksij Derevinski pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožne kazne bio je upravo Vangelis Pavlidis.

Nastavio je AZ stvarati šanse i nakon pogotka, ali rezultat se nije mijenjao do kraja. Zrinjski je tako izgubio i teoretsku šansu da se plasira u šesnaestinu finala Konferencijske lige, ali sigurno je da se nema čega stidjeti s obzirom na prikazano u Evropi ove sezone.

Drugi večerašnji susret grupe E, između Aston Ville i Legije, igra se od 21 sata (prenos na Arena 1 Premium).

AZ Alkmaar - Zrinjski 1:0 (Pavlidis 59' penal)

AFAS Stadion. Glavni sudija: Oleksij Derevinski (Ukrajina).

AZ ALKMAAR: Ryan, Sugawara (Kasius), Bazoer (Penetra), Martins Indi, Wolfe, Clasie, Mihailović (De Wit), Dantas (Goudmijn), Poku, Van Bommel (Addai), Pavlidis.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Senić (Kiš), Radić, Malekinušić, Zlomislić, Ivančić, Bradarić (Balić), Hrvanović (Sabljić), Ćuže (Mišić), Bilbija.