La Liga

03.12.2023 23:02
Joao Felix pogodio za pobjedu Barcelone protiv Atletica: Velike zasluge za trijumf idu i Peni FC Barcelona

Barcelona je rezultatom 1:0 savladala Atletico Madrid u 15. kolu španske La Lige.

Barca je povela u 28. minuti. Raphinha je odigrao pas, prihvatio ga je Joao Felix koji je potom prebacio Jana Oblaka za 1:0. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Dobru priliku za izjednačenje Atletico je imao u 80. minuti. Memphis Depay je odlično izveo slobodan udarac, no golman gostiju Inaki Pena je, uz pomoć okvira gola, sačuvao svoju mrežu.

Mogao je Lewandowski u 86. minuti sačuvati svoju ekipu od uzbudljive završnice, ali je nakon odličnog driblinga i iz dobre situacije šutirao pored gola.

Rezervista Angel Correa je u sudijskoj nadoknadi imao veliku priliku - ponovo je izvrsno reagovao Pena i tako spasio pobjedu svoje ekipe.

Iako je Felix strijelac jedinog pogotka, treba reći da velike zasluge za ova tri boda Katalonaca ima i golman Pena koji je napravio nekoliko vrlo dobrih intervencija.

Barcelona i Atletico su do ovog susreta imali identičan broj bodova, a Katalonci su pobjedom osigurali sebi tri boda više u odnosu na Madriđane koji se nalaze mjesto ispod njih.