Barcelona slavila u Vitoriji, utakmicu obilježio Roque

03.02.2024 20:34
Detalj sa meča Profimedia
Detalj sa meča

Druga uzastopna pobjeda Barcelone u španskoj La Ligi, savladali Katalonci su Alaves u Vitoriji rezultatom 1:3.

Dugo je trajala akcija Barce, na kraju preko De Jonga lopta dolazi do Gundogana koji sjajno šalje loptu ka Lewandowskom, a poljski napadač se snalazi i pogađa za 0:1. Igrao se 22. minut.

Barcelona je udvostručila početkom drugog poluvremena.

Još jedna sjajna akcija, na kraju je sa lijeve strane Pedri uposlio Gundogana koji se ubacivao iz prikrajka i na kraju je zakucao loptu u mrežu za velikih 0:2.

Odmah je domaćin vratio, Sola je prošao po lijevoj strani, uposlio je Omorodiona, koji je siguran.

Ipak, samo 12 minuta smo čekali na naredni gol i to ponovo u mreži Alavesa. Po desnoj strani je Yamal prodirao, potom je lopta prebačena na lijevu stranu odakle je Fort uposlio Vitora Roquea, koji odmjerenim udarcem pogađa malu mrežu.

Upravo je Vitor Roque bio glavna zvijezda meča, neko oko koga se vrtjela čitava utakmica u tih desetak minuta, jer je poslije gola zbog udarca laktom brzo dobio žuti karton, a onda zbog oštrog starta još jedan zbog čega je morao napustiti teren prije vremena i to u 72. minuti.

Uglavnom, zaslužena pobjeda gostiju koji su na sedam bodova zaostatka u odnosu na prvoplasirani Real, ali sa utakmicom više.