Real u trećoj minuti nadoknade ostao bez pobjede u derbiju protiv Atletica

04.02.2024 22:56
Trenutak sa utakmice Real Madrid
Trenutak sa utakmice

Madridski derbi završen je bez pobjednika. Real i Atletico su remizirali rezultatom 1:1 u meču 23. kola španske La Lige.

Uoči početka utakmice, povrijedio se Vinicius Junior. Iako je bio najavljen u prvih 11, zbog povrede je napustio zagrijavanje, a u početnoj postavi našao se Brahim Diaz.

Sudbina je htjela da baš Diaz postigne pogodak. On se najbolje snašao u gužvi unutar šesnaesterca Jorgandžija; došao je do lopte i pospremio je u mrežu za 1:0. Igrao se 20. minut susreta.

U 48. minuti se tresla mreža Reala. Stefan Savić je bio precizan, ali je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

I kada se činilo da će puni plijen pripasti izabranicima Carla Ancelottija, u trećoj minuti nadoknade Atletico je izjednačio. Marcos Llorente je glavom pogodio gol svog bivšeg kluba za 1:1.

Večerašnji rezultat znači da Real, svakako, ostaje na prvom mjestu. No, Kraljevi su propustili iskoristiti kiks Girone protiv Real Sociedada (0:0) i otići na četiri boda prednosti. Atletico je na četvrtoj poziciji sa 48 bodova.

Utakmice španskog prvenstva gledajte na kanalima Arene Sport.