La Liga

Sevilla se odmakla od zone ispadanja: Povratnik sa Afričkog kupa nacija riješio meč

05.02.2024 23:11
Youssef En-Nesyri, Sevillin večerašnji junak Twitter/Sevilla
Youssef En-Nesyri, Sevillin večerašnji junak

Sevilla je sa 1:2 slavila na gostovanju protiv Rayo Vallecana. Bio je to posljednji susret 23. kola španske La Lige.

Marokanac Youssef En-Nesyri je doveo u vodstvo goste u 19. minuti. Jedna lopta se odbila do njega, a napadač Seville je rutinski poslao u mrežu za 0:1.

Deset minuta kasnije, stvari su vraćene na početak. Centrirao je Alfonso Espino, loptu je u gol poslao Isi Palazon.

Ipak, nakon toga je ponovo na scenu stupio En-Nesyri. Uposlio ga je Romero, a Marokanac je udarcem iskosa pogodio za 1:2. Igrao se 45. minut.

To se ispostavilo i kao konačan rezultat. Glavnu ulogu odigrao je En-Nesyri, koji se vratio sa Afričkog kupa nacija.

Sevilla se tako odmakla od zone ispadanja na tri boda i sada je na 15. mjestu. Rayo Vallecano ima četiri boda više i drži 13. poziciju.