Athletic Bilbao slavio u Madridu i došao na korak do finala Kupa kralja

07.02.2024 23:42
Detalj s utakmice Twitter/Athletic Club
Detalj s utakmice

Fudbaleri Athletic Bilbaa pobijedili su u gostima ekipu Atletico Madrida rezultatom 0:1 u prvom meču polufinala Kupa kralja.

Tim Ernesta Valverdea je zasluženo poveo, u 23. minutu nespretni Reinildo je oborio Pradosa, a sudija nije imao dilemu da pokaže na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Berenguer koji je bio precizan za vođstvo gostiju - 0:1.

Atletiko je u finišu pritiskao, šansu je imao Lino, potom Griezmann, ali je Agirrezabala bio odličan večeras.

U 86. minutu Atletico je bio najbliži golu, Llorente je vratio loptu za Griezmanna koji šutira iz prve u dalji ugao, golman je već bio savladan, ali je na gol-liniji intervenisao Lekue.

U nadoknadi vremena uslijedila je prava ludnica, pošto je glavni arbitar pokazao na penal, jer je Morata oboren u šesnaestercu. Griezmann je već bio spreman da postavi loptu na 11 metara, ali je onda stigao signal iz VAR sobe da je Morata prethodno bio u ofsajdu, stoga je glavni sudija poništio svoju odluku.

Revanš meč na rasporedu je 27. februara (Arena 3 Premium), kada se igra i drugi duel između Real Sociedada i Mallorce, koji su dan ranije remizirali 0:0.