Betis slavio u gostima i ostao u trci za Evropom

09.02.2024 23:06
Detalj s utakmice Cadiz CF
Detalj s utakmice

Fudbaleri Betisa savladali su u gostima ekipu Cadiza rezultatom 0:2 u okviru 24. kola španske La Lige.

Andalužani ne odustaju od borbe za mjesta koja vode u Evropu naredne sezone, a večeras su pokazali da umiju doži i do rutinske pobjede u gostima.

Igrao se šesti minut kada je Johny probio po desnoj strani i uposlio Williana Joeea koji je zatresao mrežu Ledesme.

Domaćin je nakon toga pokušavao sa nešto ofanzivnijom igrom, međutim na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Betisa.

'Zeleni' su praktično već u prvom napadu u drugom dijelu igre stigli do novog gola, lopta je stigla do Pabla Fornalsa koji je lijepim driblingom napravio sebi prostor za udarac sa ivice kaznenog prostora i pogodio.

Cadiz u nastavku meča nije mogao apsolutno ništa, a Betis je i bez povrijeđenog Isca pokazao da tim može do lakog trijumfa.