Bilbao kiksao protiv 'fenjeraša' za kraj 24. kola La Lige

12.02.2024 22:53
Momenat sa meča Athletic Bilbao
Momenat sa meča

Almeria i Athletic Bilbao su remizirali rezultatom 0:0 u posljednjoj utakmici 24. kola La Lige.

Domaći su u 53. minuti ostali sa igračem manje. Tada je drugi žuti karton zaradio Ramazani.

Bilbao je bio blizu vodstva u 87. minuti, Raul Garcia je glavom šutirao i pogodio stativu.

Ubrzo je mogla stići kazna. Samo dvije minute kasnije ofanzivac Almerije Marko Milovanović se pravovremeno ubacio, izbjegao je offside, našao se u situaciji jedan na jedan, no njegov šut je završio na stativi.

Uprkos uzbudljivoj završnici, utakmica je završena početnim rezultatom - 0:0.

S obzirom na poraz Atletico Madrida od Seville, Bilbao je imao priliku da se bodovno izjednači sa madridskom ekipom, koja drži četvrtu poziciju što vodi u Ligu prvaka. Ipak, kako baskijski tim nije stigao do trijumfa, ostat će na petom mjestu sa dva boda manjka od Jorgandžija. Almeria je ubjedljivo posljednja sa svega sedam bodova na kontu.