Barcelona iz ponovljenog penala u nadoknadi do pobjede u Vigu

17.02.2024 21:10
Detalj s utakmice Profimedia
Detalj s utakmice

Barcelona je večeras teškom mukom došla do pobjede nad Celtom u Vigu, u susretu 25. kola španske La Lige.

Ekipa trenera Xavija Hernandeza je odigrala još jednu slabiju partiju, ali bodovi se pišu, do sva tri su stigli u sedmoj minuti nadoknade, golom Roberta Lewandowskog.

Idemo redom. Barca je ta koja je prva stigla do prednosti. Yamal je ponovo pokazao svoj napadački potencijal, prošao je po desnoj strani, uposlio Lewandowskog, koji ponovo podsjeća na stare dane i zakucava loptu u mrežu za 0:1.

Već na startu drugog poluvremena Celta dolazi do izjednačenja. Bio je to pozicioni napad domaćih, Barca je olako dozvolila da domaćin lako uđe u šansu, Mingueza je na kraju dodao do Aspasa, a lopta pogađa na putu ka golu Barselone jednog igrača gostiju i završava iza leđa Ter Stegena. Kounde je bio taj koji je pokušao izblokirati šut i na čiju nesreću je lopta završila u mreži.

Možemo reći i da je Celta bila bliža drugom golu nego Barcelona, gosti bez ijedne dobre akcije, ijedne dobre prilike za gol sve do nadoknade vremena kada je dosuđen penal za goste.

Pravo niotkuda, penal poslije faula Beltrana, ali Lewandowski nije uspio pogoditi, odbranio mu je sjajni Guaita u šestoj minutu nadoknade vremena.

I onda još jedan šok za Celtu. Guaita je napustio liniju prije šuta, Lewandowski je dobio još jednu priliku, ovoga puta je bio siguran za veliku pobjedu svog tima.