Rayo Vallecano drugi put ove sezone otkinuo bod Realu

18.02.2024 16:08
Detalj sa susreta Real Madrid
Detalj sa susreta

Nogometaši Rayo Vallecana i Real Madrida odigrali su neriješeno 1:1 meč 25. kola španske La Lige. I u prvom meču ove sezone Rayo je uspio uzeti bod Kraljevskom klubu, pošto je bilo 0:0

Real je stigao do ranog vodstva, već u trećoj minuti susreta. Poslije kontranapada Valverde je poslao dugi precizni pas u centar kaznenog prostora, gdje je bio Joselu, koji je postigao pogodak poslije jakog udarca.

Nakon dvadesetak minuta Camavinga je igrao rukom u šesnaestercu, tako da je poslije intervencije VAR-a dosuđen penal za domaće. Raul de Tomas je poslao loptu pod prečku za 1:1.

U međuvremenu, Real je postigao još jedan gol, ali je Vasquezu lopta tokom dodavanja izašla u aut i gol je poništen.

Po povratku na teren nije bilo mnogo značajnih prilika ni na jednoj strani. Možda je najbolju priliku imao Kroos iz slobodnog udarca. Poslao je loptu u desnu stranu gola, ali je golman intervenisao uspješno.

Na kraju je Real ostao sa 10 igrača, pošto je Carvajal dobio drugi žuti, ali nije to mnogo pomoglo domaćima, jer su se igrali posljednji minuti utakmice...

Ovaj ishod svakako će obradovati navijače drugoplasirane Girone, koja bi se evenmtualnom pobjedom u Bilbau (sutra, 21 sat, Arena 3 Premium) ponovo mogla približiti lideru Realu.