Girona gubi dah u trci za titulom: Bilbao savladao Bijelo-crvene

19.02.2024 22:58
Slavlje igrača baskijskog tima Athletic Bilbao
Slavlje igrača baskijskog tima

Athletic Bilbao je pobijedio Gironu rezultatom 3:2 u susretu 25. kola španske La Lige.

Odlično je susret počeo za Baskijce. Već u drugoj minuti Berenguer sa vrha šesnaesterca snažno šutira za 1:0. To je bio rezultat prvog poluvremena.

Četiri minute nakon početka drugog dijela, Tsygankov je iskoristio prizemni ubačaj Martina i izjednačio rezultat.

Berenguer je na scenu stupio opet u 56. minuti. Sa desetak metara je rutinski loptu poslao u mrežu za 2:1 Četiri minute kasnije Williams je precizan za 3:1.

Girona se vratila u 75. minuti. Nakon centaršuta iz slobodnog udarca, Garcia smanjuje na 3:2.

Susret je na kraju završen pobjedom domaćih, iako je meč bio uzbudljiv i u nadoknadi. Girona je vezala tri ligaška susreta bez trijumfa i sada kasni šest bodova u odnosu na prvoplasirani Real Madrid. Bilbao je petoplasirana ekipa.