Barcelona deklasirala Getafe, Atletico bez pobjede protiv 'fenjeraša'

24.02.2024 22:58
Slavlje nogometaša Barcelone Barcelona
Slavlje nogometaša Barcelone

Tri utakmice 26. kola španske La Lige odigrane su danas.

Barcelona je sa 4:0 savladala Getafe. Raphinha je doveo Katalonce u  prednost u 20. minuti. U 53. minuti za 2:0 precizan je Joao Felix, a De Jong osam minuta kasnije povisio na 3:0. Četvrti gol domaćih postigao je Lopez u prvoj minuti nadoknade. Barca je trenutno pretekla Gironu i nalazi se na drugom mjestu, sa pet bodova zaostatka za Real Madridom. Ipak, treba napomenuti da Kraljevi i Bijelo-crveni imaju po utakmicu manje.

Alaves i Mallorca su remizirali sa 1:1. Domaći su poveli u 76. minuti preko Benavideza, no bod Mallorci donio je Nastasić pogotkom u 88. minuti.

Najzad, Almeria i Atletico Madrid su podijelili bodove. Rezultat je glasio 2:2. Correa je doveo Madriđane u vodstvo u drugoj minuti, a Romero je u 27. vratio stvari na početak. De Paul u 57. minuti ponovo dovodi Jorgandžije u vodstvo, ali se, opet, sedam minuta kasnije, 'ukazao' Romero i poravnao rezultat. Atletico će tako ostati na četvrtom mjestu sa 52 boda, dok je Almeria na posljednjoj poziciji tabele.

Utakmice španske La Lige gledajte na kanalima Arene Sport.