Mallorca prvi finalista Kupa kralja

28.02.2024 00:22
Trenutak sa utakmice Real Sociedad
Trenutak sa utakmice

Revanš susret polufinala Kupa kralja između Real Sociedada i Mallorce odigran je večeras. Nakon jedanaesteraca, plasman u finale osigurala je Mallorca.

Poveli su gosti u 50. minuti. Za 0:1 precizan je bio Gonzalez. No, u 71. minuti Oyarzabal je izjednačio rezultat.

Kako pogodaka više nije bilo, susret je otišao u produžetke, s obzirom da je prva utakmica završena sa 0:0. Ni tamo nije bilo promjena, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Tu se bolje snašao tim Mallorce i tako osigurao plasman u finale.

Drugi polufinalni par je Atletico Madrid - Athletic Bilbao. U prvom susretu rezultat je bio 0:1 za Baskijce. Revanš susret se igra 29. februara sa početkom u 21:30 sati, a direktan TV prenos gledajte na kanalu Arena 1 Premium.