Valencia minimalnom pobjedom slavila u Pampaloni

15.04.2024 23:20
Nogometaši Valenicije proslavljaju pogodak Profimedia
Nogometaši Valenicije proslavljaju pogodak

U posljednjoj utakmici 31. kola španske La Lige Valencia je slavila 0:1 na gostovanju protiv Osasune.

Nije bilo većih šansi na startu utakmice, a prvu pravu su imali gosti preko Andrea Almeide.

Portugalac je preciznim udracem sa ivice šesnaesterca savladao protivničkog golmana i u 18. minuti donio prednost Valenciji.

Iako se domaća ekipa trudila da stigne do izjednačenja, na pauzu su otišli sa minimalnim zaostatkom.

Nastavak meča je protekao u dominaciji kluba iz Pampolone. Iako je domaćin imao značajno veći posjed lopte, zabilježili su svega jedan šut u okviru gola Giogrija Mamardashvilija.

Osasuna je najbolju priliku imala u sedmom minutu nadoknade kada je penal šutirao Ante Budimir, ali je gruzijski golman odbranio njegov pokušaj sa bijele tačke i donio Šišmišima važna tri boda.

Valencia je trenutno sedma na tabeli sa samo tri boda zaostatka za Real Sociedadom i pozicijom koja vodi u Evropu.

Naredno kolo igraju na svom stadionu protiv Betisa, a ekipa Osasune ide na gostovanje Rayo Vallecanaou.