Ostale lige

Džeko strijelac u gradskom derbiju, Fenerbahce nadigrao Besiktas

09.12.2023 19:15
Džeko strijelac u gradskom derbiju, Fenerbahce nadigrao Besiktas Facebook/Fenerbahce

U okviru 15. kola Superlige Turske odigran je gradski derbi između Besiktasa i Fenerbahcea. Utakmica je završena rezultatom 1:3 u korist Fenera. Jedan od igrača koji su obilježili duel istanbulskih rivala je Edin Džeko.

Gosti su sjajno otvorili utakmicu. U 10. minuti susreta, Džeko se sjajno ubacio nakon ubačaja Tadića i pogodio mrežu Gunoka.

Deset minuta poslije stoper Samet Akaydin je napravio jedanesterac. Iskusni engleski vezista Oxlade-Chamberlain je bio siguran realizator penala.

Rezultatom 1:1 okončan je kraj prvog dijela utakmice.

U 61. minuti, Szymanski je pao nakon jednog duela u kaznenom šesnaestercu. Sudija je VAR tehnologijom potvrdio da je riječ o prekršaju za penal. Tadić je majstorski pogodio uz lijevu stativu.

U 91. minut utakmice novi penal za Fenerbahce. No, ovog puta pročitao je golman Besiktasa Tadića te mu sjajno odbranio udarac.

Konačan rezultat utakmice postavio je poljski reprezentativac Szymanski nakon fenomenalog gola u 96. minuti utakmice. Poljak je postigao pogodak nakon asistencije rezerviste Yukseka.

Naš reprezentativac Edin Džeko igrao je do 93. minute utakmice, kada ga je zamijenio Batshuayi, dok je Amir Hadžiahmetović utakmicu odgledao sa klupe Besiktasa.