Džeko i Krunić slavili protiv Hajradinovićeve ekipe

24.02.2024 19:27
Slavlje domaćih igrača Fenerbahce
Slavlje domaćih igrača

Nogometaši Fenerbahcea pobijedili su Kasimpasu rezultatom 2:1 u 27. kolu turske Superlige.

Svi golovi su pali u drugom dijelu. Prvo je u 58. minuti za 0:1 pogodio Porozo, a da bi šest minuta poslije Yandas izjednačio na 1:1. Fener je do trijumfa došao u šestoj minuti nadoknade. Tada je dosuđen penal za domaće; izveo ga je Batshuayi, golman je odbranio, no rezervista Fenera je ponovo natrčao na loptu i poslao je u mrežu.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko je na terenu ostao do 77. minute, kada ga je zamijenio upravo Batshuayi, koji je, ispostavit će se, postao junak utakmice. Rade Krunić je na terenu ostao do 60. minute, tada je ušao Szymanski. Na drugoj strani je nastupio Haris Hajradinović. On je sa terena izašao u 85. minuti, a zamijenio ga je Thomas.

Fenerbahce se tako makar privremeno popeo na prvo mjesto, sa bodom više i utakmicom manje od Galatasaraya. Kasimpasa je na petoj poziciji (39 bodova).