Premier League

Aston Villa savladala Arsenal i uključila se u borbu za titulu

09.12.2023 20:40
Aston Villa savladala Arsenal i uključila se u borbu za titulu FC Aston Villa

U večerašnjem derbiju 16. kola engleske Premier lige, Aston Villa je ostvarila minimalnu, ali itekako dragocjenu pobjedu protiv Arsenala.

Nakon što su u prošlom kolu savladali Manchester City, Vilenjaci su nastavili sa sjajnim rezultatima. Domaći igrači su odlično otvorili utakmicu.

U sedmoj minuti McGinn je krunisao sjajnu akciju domaćih, nakon asistencije Baileya - 1:0.

Mogao je Arsenal do izjednačenja u 34. minuti, ali nije bio dovoljno precizan Odegaard. Bila je to sjajna prilika za veznjaka Arsenala.

Pitanje pobjednika mogao je riješiti Watkins u 68. minuti, ali je sjajno odbranio Raya njegov šut.

U sudijskoj nadoknadi se dogodila prava ludnica. Havertz je postigao pogodak nakon čega je uslijedilo slavlje igrača i navijala Arsenala, ali je gol poništen zbog igranja rukom, a nakon pregledavanja VAR-a.

Ovom pobjedom, Aston Villa se približila Arsenalu na samo bod zaostatka, a lideru Liverpoolu na samo dva boda i tako se itekako uključila u borbu za titulu.

Podsjetimo, Vilenjaci naredne sedmice stižu u našu zemlju. Gostovat će Zrinjskom u posljednjem kolu grupne faze Konferencijske lige (četvrtak, 18:45 sati, Arena 1 Premium).