Utakmica riješena u nadoknadi: Chelsea nakon preokreta savladao Crystal Palace

12.02.2024 23:05
Slavlje Gallaghera i društva Chelsea
Slavlje Gallaghera i društva

Chelsea je slavio na gostovanju protiv Crystal Palacea rezultatom 1:3 u meču 24. kola Premiershipa.

Prvi gol na utakmici bio je prava majstorija. Sa otprilike 25 metara fantastično je šutirao Jefferson Lerma i prelijepo pogodio za vodstvo Palacea.

Ubrzo nakon starta drugog dijela, Plavci su izjednačili. Sa desne strane prizemni centaršut je uputio Gusto, bivši igrač Crystal Palacea Conor Gallagher je uhvatio volej i bio precizan za 1:1.

Navijači Chelseaja su se radovali u prvoj minuti nadoknade. Ponovo je Gallagher bio u centru pažnje; prethodno ga je uposlio Palmer, a Gallagher je zatresao mrežu za 1:2.

Dileme su riješene u 94. minuti, kada je Enzo Fernandez postigao treći gol Plavaca.

Večerašnja tri boda bila su dovoljna Chelseaju tek za skok na deseto mjesto (34 boda), Palace ostaje na 15. poziciji sa 24 boda.