Remi Newcastlea i Evertona, bodovi spasa za Nottingham Forest

02.04.2024 22:40
Detalj s meča u Newcastleu Newcastle United
Detalj s meča u Newcastleu

Nogometaši Nottingham Foresta pobijedili su Fulham u 31. kolu Premier lige rezultatom 3:1. Ovo je prvi trijumf Foresta poslije pet utakmica u prvenstvu.

Poveli su domaći preko Hudson-Odoija već u devetoj minuti meča. Prošlo je svega 10 minuta i Forest je iskoristio već narednu veliku priliku kada je Murillo dodao do Wooda, koji je sa malo veće udaljenosti savladao golmana Fulhama.

Silva je poslije 33 minute odlučio da napravi trostruku izmenu. Na klupu je poslao trojicu iskusnih internacionalaca - srbijanskog reprezentativca Sašu Lukića, Nigerijca Alexa Iwobija i Velšanina Harryja Wilsona. Umjesto njih šansu su dobili brazilski veteran Willian, Španac Adama Traore i škotski reprezentativac Tom Cairney..

Međutim, te izmjene nisu mnogo stvari promenile u igri Fulhama. U međuvremenu, Forest je postigao i treći gol. Danilo je poslao loptu u kazneni prostor gdje je bio Gibbs-White, koji ju je poslao u donji desni ugao za ubjedljivo vodstvo na poluvremenu.

U nastavku krenuli su gosti u ofanzivu ne bi li bar na neki način smanjili zaostatak. I dobro im je krenulo. U 49. minuti Pereira je centrirao iz kornera, a Adarabioyo je bio najviši u skoku za promjenu na semaforu - 3:1.

Fulham je prijetio u nastavku, ali nedostajalo je realizacije te je rezultat ostao nepromenjen.

Newcastle je remizirao 1:1 protiv Evertona, koji ove godine ne zna za trijumf u Premiershipu.

Poveli su domaći u ranom dijelu utakmice, u 15. minuti preko Isaka, koji je sam stvorio priliku poslije solo akcije i šutirao iz kaznenog prostora savladavši Pickforda za 1:0.

Redale su se šanse u nastavku, više za domaće, ali ni Everton nije bio bez prilika, međutim rezultat se nije mijenjao.

Po povratku na teren, Burn je postigao gol za 2:0, ali poništen zbog ofsajda. Newcastle je nastavio da bude dominantan, Everton se branio koliko je mogao, a onda su gosti dobili i nagradu u vidu penala, koji ih je spasio poraza.

Calvert-Lewin je realizovao udarac s bijele tačke u 88. minuti za 1:1 i postavio konačan rezultat.

Bournemouth je savladao Crystal palace golom Justina Kluiverta, dok su Burnley i Wolverhampton podijelili bodove (1:1).