Reprezentacije

Harry Wilson koban za Hrvatsku, Turska i Španija se plasirale na EP

15.10.2023 22:38
Harry Wilson koban za Hrvatsku, Turska i Španija se plasirale na EP FA Wales

Hrvatska je vezala dva poraza i dovela u opasnost plasman na Evropsko prvenstvo.

Izabranici selektora Zlatka Dalića večeras su izgubili meč osmog kola kvalifikacija za EP u Kardifu, domaći Vels je uzeo sva tri boda zahvaljujući raspoloženom Harryju Wilsonu.

Mrežu gostiju napadač Fulhama načeo je početkom drugog poluvremena. Istrčao je pred Livakovića i majstorski prebacio hrvatskog golmana za vodstvo Velšana.

Wilson je udvostručio prednost domaćin u 60. minuti, sjajno je pogodio glavom nakon ubačaja Daniela Jamesa.

Hrvatska uspjeva smanjiti u 75. minuti, kada glavom pogađa Pašalić. Ispostavit će se da je 2:1 konačan rezultat susreta.

U istoj grupi, Turska je savladala Latviju s rutinskih 4:0, golovima Akguna, Tosuna (dva) i Akturkoglua.

Turska je prva u grupi D sa 16 bodova i zvanično se kvalifikovala na EP, dok Hrvatska i Vels imaju po 10.

Plasman na kontinentalnu smotru, pak, osigurala je Španija, večerašnjom pobjedom u Oslu nad Norveškom (0:1). Pogodak odluke djelo je Gavija u 49. minuti.

U grupi A prva dva mjesta drže Španci u Škoti sa 15 bodova, Norveška je treća s 10.

Iznenađenje je večeras priredila Moldavija, koja je izborila remi u Poljskoj (1:1).