Reprezentacije

22.01.2024 21:29
Bivši igrač Tuzla Cityja dvostruki strijelac, Obala Slonovače pretrpjela težak poraz Profimedia

Fudbalska reprezentacija Ekvatorijalne Gvineje večeras je sa 4:0 pobijedila selekciju Obale Slonovače na Afričkom kupu nacija. Dva gola postigao je Emilio Nsue, nekadašnji član Tuzla Cityja.

Upravo Nsue je bio strijelac prvog gola. Po desnoj strani probio je Akapo, a nekadašnji igrač Tuzlaka je loptu poslao u mrežu za 1:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U 73. minuti Ganet je pogodio za 2:0, a Nsue je ponovo stupio na scenu samo dva minuta kasnije - pogodio je nakon kontranapada za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Buyla u 88. minuti susreta, pa je Ekvatorijalna Gvineja stigla do iznenađujuće pobjede protiv Obale Slonovače, koja je domaćin turnira.

Nsue i saigrači tako su osigurali prvo mjesto u grupi A, što im donosi plasman u narednu fazu. Dalje iz ove grupe prošla je i Nigerija, ali Obala Slonovače još uvijek gaji nade za prolaskom - do toga bi mogli doći kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe grupne faze.