Serie A

Ubjedljiva pobjeda Intera u Napulju za povratak na prvo mjesto

03.12.2023 22:36
Ubjedljiva pobjeda Intera u Napulju za povratak na prvo mjesto Inter

Inter je rezultatom 0:3 pobijedio na gostovanju protiv Napolija u derbiju 14. kola italijanske Serije A.

Mreža Napolija se tresla već u 12. minuti - pogodio je Marcus Thuram - ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Gosti su poveli u 44. minuti. Lopta je došla do Hakana Calhanoglua koji je sa više od 20 metara snažno šutirao i majstorski pogodio za 0:1.

U 62. minuti bilo je 0:2. Nakon asistencije Lautara Martineza, Nicolo Barella je nanizao nekoliko igrača u šesnaestercu gostiju i poslao loptu u gol domaćih.

Ekipa Simeona Inzaghija je sve dileme oko pobjednika riješila u 84. minuti. Juan Cuadrado je šutirao iskosa sa desne strane, a loptu je u mrežu skrenuo Marcus Thuram za 0:3.

Nakon ovog pogotka ugašene su sve nade domaćih da mogu uraditi nešto više u ovom susretu. Ekipa iz Napulja je pružila dobru partiju u prvom dijelu, ali je Inter bio mnogo bolji tim u drugom poluvremenu, pa su tri boda otišla u Milan.

Tako se Inter vratio na prvo mjesto na kojem je privremeno bio Juventus. Nerazzurri sada imaju 35 bodova, dva više od Stare dame.