Serie A

Atalanta golom u nadoknadi do pobjede nad Milanom

09.12.2023 20:04
Atalanta golom u nadoknadi do pobjede nad Milanom Profimedia

Fudbaleri Atalante savladali su na domaćem terenu ekipu Milana rezultatom 3:2 u okviru 15. kola italijanske Serije A.

Ekipa iz Bergama je u dva navrata imala vodstvo protiv gostiju iz Lombardije koje je poraza umalo spasio reprezentativac Srbije Luka Jović svojim drugim golom u posljednja dva meča. Ipak, presudila je majstorija Muriela u petoj minuti nadoknade vremena.

Ekipe su krenule veoma otvoreno od samog početka susreta, ali pokušaji Lookmana i De Ketelaerea na jednoj, te Pulišića i Tomorija na drugoj strani nisu promijenili rezultat na semaforu.

Ali, jeste udarac Ademole Lookmana iz 38. minuta kada je reprezentativac Nigerije poslije dodavanja Koopmeinersa promiješao odbranu rivala i uz malo sreće savladao Maignana.

Milan je neposredno pred odlazak na odmor uspio izjednačiti zahvaljujući Olivieru Giroudu koji je poslije kornera Florenzija glavom zatresao mrežu Atalante.

Izabranici Gianpiera Gasperinija stigli su do novog vodstva kada je u 55. minutu Lookman poslije dodavanja Ketelaerea postigao svoj drugi pogodak na susretu.

Stefano Pioli je bacio sve karte na napad kada je u 72. minutu uveo Luku Jovića umesto Loftus-Cheeka, a reprezentativac Srbije mu je vratio na najbolji mogući način.

Jović je odlično ispratio akciju Pulišića sa lijeve strane, dočekao loptu i prilično lako matirao Mussoa te tako donio novo izjednačenje Rossonerima.

Milan je ubrzo ostao sa igračem manje pošto je u nadoknadi vremena isključen Calabrija, a nakon toga uslijedila je šokantna završnica i majstorija Muriela koja je presudila Rossonerima.

Naš Rade Krunić meč je odgledao sa Milanove klupe.

Ranije danas Verona i Lazio su podijelili bodove (1:1).