Serie A

Dva gola Vlahovića, tri boda Juventusu i prvo mjesto za Staru damu

21.01.2024 22:38
Dva gola Vlahovića, tri boda Juventusu i prvo mjesto za Staru damu Twitter/Juventus

Fudbaleri Juventusa pobijedili su Lecce na gostovanju rezultatom 0:3 u 21. kou italijanske Serije A.

Stara dama je povela u 59. minuti. Sa lijeve strane loptu je potkopao Cambiaso, a Dušan Vlahović je uhvatio volej i pogodio za 0:1.

Sedam minuta kasnije, ekipa iz Torina je udvostručila prednost. McKennie je šutirao glavom, a loptom je potom igrao Vlahović, koji je pospremio u mrežu za 0:2.

Juventus je trijumf potvrdio u 85. minuti. Iz slobodnog udarca je centrirao Iling Junior, da bi Bremer glavom pogodio za 0:3.

Stara dama je tako stigla do sigurna tri boda i sedme vezane pobjede računajući sva takmičenja.

Juventus je ovom pobjedom stigao na prvo mjesto, sa bodom više od Intera. No, Nerazzurri imaju utakmicu manje. Lecce je na 14. mjestu sa 21 bodom.