Atalanta stigla do važnog trijumfa protiv Lazija, Kolašinac odigrao cijeli meč

04.02.2024 19:52
Slavlje igrača Atalante Atalanta
Slavlje igrača Atalante

Fudbaleri Atalante savladali su Lazio u 23. kolu italijanske Serije A. Rezultat je glasio 3:1.

Šesnaesta minuta najavila je dobru večer za tim iz Bergama. Tada je, nakon centaršuta sa lijeve strane, Scalvini ostavio loptu za Pašalića, koji je primio na prsa i poslao u mrežu za 1:0.

U 43. minuti dosuđen je jedanaesterac u korist Atalante. Siguran izvođač za 2:0 je bio De Ketelaere.

Kada je u 76. minuti De Ketelaere napravio lijep dribling, a onda i precizno šutirao za 3:0, postalo je izvjesno da će domaći stići do punog plijena.

Smanjio je Lazio u 84. minuti. Ovaj put je dosuđen penal za goste, loptu na bijelu tačku je namjestio Immobile. Bio je precizan, pa je na semaforu stajalo 3:1.

Kako se rezultat više nije mijenjao, domaći su stigli do važnog trijumfa u borbi za plasman u Ligu prvaka, za šta konkuriše i ekipa iz Rima.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta na ovom susretu.

Atalanta ostaje na četvrtom mjestu sa 39 bodova, što je pozicija koja ih vodi u Ligu prvaka. Lazio je na devetoj poziciji, na svom kontu ima 34 boda.