Derbi Italije odlučen autogolom: Inter pobjegao Juventusu na četiri boda razlike

04.02.2024 22:41
Slavlje fudbalera Intera Inter
Slavlje fudbalera Intera

Inter je slavio u Derbiju Italije! Nerazzurri su stigli do pobjede od 1:0 protiv Juventusa. Bio je to susret 23. kola italijanske Serije A.

Domaći su poveli u 37. minuti. Nakon centaršuta Barelle, Gatti je reagovao loše i poslao je loptu u svoju mrežu. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Sve je moglo biti riješeno u 88. minuti. Veliku priliku nakon ubacivanja Calhanoglua imao je Arnautović, no Szczesny je odlično odbranio i spasio svoju ekipu.

Iako se očekivala ofanziva Stare dame, gosti iz Torina su teško dolazili do prilika. Domaćin je znalački čuvao prednost, a golova više nije bilo, pa je lider na tabeli došao do zaslužene pobjede.

Inter je stigao do veoma važnog trijumfa, što znači da tim iz Milana sada ima četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Juventus.