Roma na bod od četvrtog mjesta: Rimljani deklasirali Cagliari

05.02.2024 22:38
Dybala i Pellegrini slave pogodak Twitter/AS Roma
Dybala i Pellegrini slave pogodak

Ekipa Rome ubjedljivo je trijumfovala protiv Cagliarija u 23. kolu italijanske Serije A. Rezultat je glasio 4:0.

Već u drugoj minuti viđen je prvi pogodak na meču. Nakon kornera lopta se odbila do Lorenza Pellegrinija, koji je iz peterca loptu poslao u gol gostiju za 1:0.

Kod narednog gola Rimljana Pellegrini je preuzeo ulogu asistenta; ostavio je loptu za Paula Dybalu, koji je bio precizan za 2:0.

Do trećeg gola Vučica je stigla u 51. minuti. U njihovu korist dosuđen je jedanaesterac, a u gol ga je pretvorio Dybala.

Osam minuta kasnije bilo je 4:0. Korner je izveo Leandro Paredes, da bi 18-godišnji Dean Huijsen glavom precizno šutirao i zatresao mrežu.

Bilo je sasvim jasno ko će doći do trijumfa, pa je Roma nastavila svoj uspon na tabeli. Bliže rečeno, Rimljani su se vratili na peto mjesto, a jedan bod kaskaju za četvrtim mjestom, koje vodi u Ligu prvaka. Cagliari pada u zonu ispadanja (18 bodova).