Serie A

Hernandez odlučio pobjednika: Milan savladao Napoli i došao nadomak drugog mjesta

11.02.2024 22:49
Slavlje igrača Milana nakon gola Twitter/AC Milan
Slavlje igrača Milana nakon gola

Ekipa Milana pobijedila je Napoli rezultatom 1:0 u susretu 24. kola italijanske Serije A.

Dvadesetpeta minuta donijela je prednost Rossonera. Leao je uposlio Hernandeza, koji je u situaciji jedan na jedan izašao kao pobjednik, pa je pogodio za 1:0. Bio je to rezultat prvog dijela.

Napoli je 'prespavao' prvo poluvrijeme. No, aktuelni šampion Italije zaigrao je bolje u drugom dijelu - posebno u posljednjih pola sata - a veoma dobru šansu za izjednačenje imao je Politano, ali je nije iskoristio.

Tako je Milan stigao do pobjede, kojom je prišao drugoplasiranom Juventusu na bod zaostatka. Rosoneri su stigli do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica. Napoli je tek na devetom mjestu i sve je dalje od plasmana na evropsku scenu.

Također, Atalanta je slavila na gostovanju protiv Genoe rezultatom 1:4. Golove za goste postizali su De Ketelaere, Koopmeiners, Zappacosta i Toure, dok je Malinovsky bio strijelac jedinog pogotka za domaće.

Na ovom susretu reprezentativac BiH Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta, a u 32. minuti zaradio je žuti karton.