Bologna savladala Fiorentinu i uključila se u borbu za Ligu prvaka

14.02.2024 22:23
Detalj sa utakmice Bologna fc
Detalj sa utakmice

Fudbaleri Bologne pobijedili su večeras Fiorentinu na svom terenu sa 2:0, u zaostaloj utakmici 21. kola italijanske Serije A.

Ekipa koju predvodi Thiago Motta nastavila je pružati sjajne partije i sada se bodovno izjednačila sa Atalantom na četvrtom mjestu, koje vodi u Ligu prvaka. Oba tima imaju po 42 boda, ali klub iz Bergama ima meč manje. Fiorentina je na sedmoj poziciji sa 37 bodova na svom kontu.

Domaćin je večeras poveo već u 12. minutu. Ferguson je primio loptu na lijevoj strani svoje polovine, a onda poslao sjajan dugačak pas na drugu stranu za Orsolinija, koji je bio potpuno sam. Uletio je krilni napadač Bologne u kazneni prostor, lako je izlomio Biraghija, namjestio se na lijevu nogu i sa nekih osam metara poslao neodbranjiv udarac u malu mrežu iza nemoćnog golmana Terracciana, za 1:0.

Četiri minuta kasnije, gosti iz Firenze su tražili od sudije da dosudi penal, ali je poslije gledanja VAR snimka utvrđeno da je sporna situacija bila čista.

VAR je ponovo bio na sceni u 36. minutu posle gola Riccarda Orsolinija iz slobodnog udarca. Presuđeno je da je pogotku prethodio ofsajd, stogaje poništen.

U nastavku je viđen dinamičan susret.

I jedni i drugi su imali svoje šanse, nisu ih iskoristili te se rezultat nije mijenjao sve do duboke sudijske nadoknade vremena.

Tada su gosti krenuli na sve ili ništa u pokušaju da izjednače, previše su rizikovali, da bi u 95. minutu "pukla" kontra Bologne. Lykogiannis je idealno asistirao za Odgaarda, a ovaj je matirao Terracciana za konačnih 2:0.