Meč sa šest golova: Đurićeva Monza srušila Milan

18.02.2024 22:59
Slavlje igrača Monze Monza
Slavlje igrača Monze

Ekipa Monze je rezultatom 4:2 savladala Milan u utakmici 25. kola italijanske Serije A.

Domaći su poveli u 45. minuti. Sa bijele tačke precizan je bio Pessina.

Kako je prvo poluvrijeme produženo čak osam minuta, u šestoj minuti nadoknade Dany Mota se namjestio na desnu nogu, naciljao i zatresao mrežu za 2:0.

Važan trenutak se dogodio u 53. minuti. Direktan crveni karton tada je zaradio Jović, pa su Rossoneri ostali sa igračem manje.

Giroud je u 65. minuti vratio Milan u utakmicu. Nakon centaršuta lopta je došla do Francuza, a on je proslijedio u mrežu za 2:1. U 88. minuti bilo je 2:2. Pulišić je šutirao snažno i postigao prelijep gol!

No, Monza je uspjela doći do trijumfa. Prvo je u 90. minuti Bondo bio precizan za 3:2, da bi pet minuta kasnije pobjedu domaćih ovjerio Colombo pogotkom za 4:2.

Spomenimo i da je bh. napadač Milan Đurić odigrao 66 minuta u pobjedničkoj ekipi. U 33. minuti zaradio je i žuti karton.