Milan Đurić asistent u gostujućoj pobjedi Monze

24.02.2024 19:55
Milan Đurić na večerašnjoj utakmici Profimedia
Milan Đurić na večerašnjoj utakmici

Nogometaši Monze slavili su na gostovanju protiv Salernitane sa 0:2, a asistenciju je upisao bosanskohercegovački napadač Milan Đurić. Bio je to susret 26. kola italijanske Serije A.

Najvažniji događaji dogodili su se u finišu. U 78. minuti Maldini je doveo goste u vodstvo.

Pet minuta kasnije, Đurić je glavom odlično pružio loptu u for za Pessinu, koji matira domaćeg golmana za 0:2.

Rezultat se više nije mijenjao, a Đurić je na terenu proveo svih 90 minuta. Salernitana ostaje zakucana za dno, dok se Monza trenutno bodovno izjednačila sa Torinom i Napolijem (36 bodova).

Dodajmo i da je Sassuolo poražen od Empolija sa 2:3 u terminu od 15 sati. Za goste su pogađali Luperto, Niang i Bastoni, dok su strijelci za domaće bili Pinamonti i Ferrari. Taj meč je odlučen u četvrtoj minuti nadoknade, kada je spomenuti Bastoni pogodio za konačnih 2:3.

Također, Genoa je pobijedila Udinese sa 2:0. Golove za pobjedničku ekipu postigli su Retegui i Bani.

Utakmice Serije A gledajte na kanalima Arene Sport.