Hat-trick Dybale za treći vezani trijumf Rome, Fiorentina nakon preokreta pobijedila Lazio

26.02.2024 20:28
Slavlje Dybale i saigrača Roma
Slavlje Dybale i saigrača

Nogometaši Rome pobijedili su Torino rezultatom 3:2 u meču 26. kola italijanske Serije A.

Vučica je povela u 42. minuti. Sa bijele tačke za 1:0 precizan je bio Dybala. No, samo četiri minute kasnije, Zapata je izjednačio rezultat, pa se sa 1:1 otišlo na poluvrijeme.

U 58. minuti Dybala postiže još jedan pogodak i vraća domaće u prednost, a svoju partiju i hat-trick je zaokružio u 69. minuti kada je po treći put zatresao mrežu Torina. Uprkos tome, gosti se nisu predali, pa je u 89. minuti vraćena neizvjesnost u susret - svoj gol tada je pogodio Huijsen za 2:3.

Ipak, promjena više nije bilo, stoga je Roma došla do treće vezane pobjede, računajući sva takmičenja.

Dodajmo i da je Fiorentina bila bolja od Lazija sa 2:1. Nebeskoplavi su prvi poveli preko Luisa Alberta u 45. minuti, da bi Viole preokrenule golovima Kayodea u 61. i Bonaventure u 69. minuti.