Juventus savladao Lazio i jednom nogom zakoračio u finale Kupa

02.04.2024 23:01
Detalj s meča Juventus
Detalj s meča

Samo tri dana poslije duela istih rivala u Seriji A, kada je Lazio na svom terenu slavio sa 1:0, Juventus je večeras uzvratio ''sa kamatom'', ali u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije.

Stara dama je trijumfovala sa 2:0 i stekla značajnu prednost pred revanš koji je na rasporedu 23. aprila.

Mogao je Juve do vodstva već u 12. minutu meča kada je dosuđen penal za domaće poslije prekršaja Vecina u svom kaznenom prostoru, Vlahović je već bio spreman da izvede kazneni udarac, ali je VAR provnera naknadno utvrdila ofsajd poziciju koja je prethodila pomenutom prekršaju, tako da od penala nije bilo ništa.

Od početka meča se vidjela velika želja kod igrača Juventusa da poprave utisak, bili su konkretniji u napadu, ali je izostajala prava završnica.

Sve do 50. minute kada je Chiesa doveo Juve u vodstvo. Dugu loptu kroz sredinu je Cambiaso uputio ka Chiesi koji je umakao svojim čuvarima, ušao u kazneni prostor i rutinski završio akciju - 1:0.

Četrnaest minuta kasniuje prednost je udvostručena, a ovoga puta McKennie je pronašao Dušana Vlahovića koji sa lijeve strane ulazi u šesnaesterac, a onda preciznim šutem po zemlji pogađa donji desni ugao protivničkog gola - 2:0.

Lazio do kraja nije uspio ozbiljnije ugroziti prednost Juventusa.