Dudićev Radnički sa pete pozicije ulazi u doigravanje za Evropu

15.04.2024 22:10
Feđa Dudić FK Radnički 1923
Feđa Dudić

Fudbaleri Radničkog 1923 iz Kragujevca savladali su kao gosti Voždovac na Krovu sa 1:2 u meču posljednjeg kola regularnog dijela Super lige Srbije.

Izabranici Feđe Dudića poveli su u 11. minutu kada je krilni napadač Vasilije Đurić sjajno prošao po strani, ušao u sredinu i majstorski pogodio za prednost svoje ekipe.

Samo sedam minuta bilo je potrebno domaćinu da odgovori. Nešković je centirao iz kornera, a  kapiten Voždovca Vukašin Đurđević glavom pronašao put lopti do mreže.

Pobjedu Radničkom donio je centarfor Milan Radosavljević golom u 71. minuti meča.

Trener Feđa Dudić može biti zadovoljan s obzirom da će njegov Radnički u play-off sa pete pozicije, istim brojem bodova, 50, kao i četvrtoplasirana Vojvodina. Nakon historijskog plasmana u polufinale Kupa Srbije, ovo je novi uspjeh za tim iz Kragujevca.

Prvu utakmicu u doigravanju Radnički će na svom terenu igrati protiv ekipe Čukaričkog.