Rijeka rutinski pobijedila Istru i vratila se na čelo tabele

04.02.2024 17:24
Riječani su lideri HNL Facebook/NK Rijeka
Riječani su lideri HNL

Rijeka je rutinski svladala Istru 3:0 u 21. kolu HNL i vratila se na vrh tabele s dva boda više od drugoplasiranog Hajduka. Može se reći da je pitanje pobjednika bilo riješeno već u prvom poluvremenu, u kojem je Rijeka zabila dva gola, a Istra ostala s igračem manje.

Rijeka je povela već u uvodnoj fazi utakmice, tačnije u 10. minuti. Lijepu akciju odigrali su domaći nogometaši po lijevoj strani, Marko Pjaca si je stvorio prostor za ubačaj i pronašao Veldina Hodžu, koji je glavom iz blizine neobranjivo zakucao loptu u mrežu.

Ekipa Željka Sopića kontrolisala je utakmicu i nakon pogotka te je u 34. minuti povisila prednost. Niko Janković realizirao je jedanaesterac koji je dosuđen nakon VAR pregleda zbog nespretnog igranja rukom Darija Marešića. Janković se pri izvođenju kaznenog udarca i povrijedio te je morao napustiti teren.

Sve nade Istri potonule su u 45. minuti, kada je ostala s igračem manje. Antonio Maurić je s leđa neoprezno uklizao Lindonu Selahiju, a sudija Ante Čulina ga je odmah isključio.

Istra je u drugom poluvremenu s igračem manje bila potpuno bezopasna, a Rijeka je do kraja postigla još jedan pogodak.

Bivši napadač Širokog Brijega Mirko Marić, koji je ove sedmice stigao iz Monze, zabio je prvijenac u debiju za sastav s Rujevice. Ivan Smolčić je s lijeve strane prizemno ubacio loptu pred gol, a Marić je na petercu stigao do nje prije Ante Majstorovića i svladao nemoćnog Lovru Majkića za konačnih 3:0.