Rijeka se trijumfom nad Lokomotivom plasirala u finale Kupa Hrvatske

03.04.2024 18:31
Proslava riječkih nogometaša NK Rijeka
Proslava riječkih nogometaša

Rijka je prvi finalista ovosezonskog izdanja Hrvatskog kupa. Ekipa trenera Željka Sopića je u polufinalu u Kranjčevićevoj pobijedila Lokomotivu 0:1 pogotkom Ivana Smolčića sredinom drugog poluvremena.

Rijeka u finalu čeka boljeg iz duela Hajduka i Dinama (19 sati, prenos na YouTube kanalu MaxTV). Podsjetimo, ovogodišnje finale igrat će se na dvije utakmice.

Rijeka je bolje ušla u utakmicu te je u uvodnih deset minuta imala dvije solidne prilike preko Marca Pašalića i Dejana Petroviča, da bi se u 15. minuti u velikoj šansi našao Mirko Marić. Na tome najviše može zahvaliti svom bratu Mateu, kapetanu Lokomotive, koji je glavom pokušao vratiti loptu prema Nikoli Čavlini, ali napadač Rijeke je presjekao tu loptu i uputio udarac koji je golman Lokomotive ipak uspio zaustaviti.

Sredinom prvog poluvremena probudila se i Lokomotiva. Duje Čop bio je u dobroj prilici u 32. minuti, iz koje se izrodio korner nakon kojeg su domaći dobili još veću šansu. Branimir Kalaica ostao je sam na skoku i spustio loptu prema golu, a ondje je Robert Mudražija nije uspio preusmjeriti u mrežu. S tri metra udaljenosti pucao je preko gola.

U drugom dijelu nije bilo toliko izrazitih prilika, no obje ekipe su igrale otvoreno u namjeri da dođu do pogotka. Na kraju je presudio gol Rijekinog Ivana Smolčića u 71. minuti utakmice. Pašalić je ubacio iz kornera s desne strane, a Smolčić je bio najviši u skoku na prvoj vratnici i glavom zakucao loptu u mrežu.

Klupa Lokomotive žestoko je protestirala nakon tog pogotka, dok je neposredno prije njega zaiskrilo i između igrača na terenu. Naime, Rijeka je korner iz kojeg je pao gol izborila tako što je Čavlina udarac s distance Nike Jankovića prebacio preko prečke.

Igrači i stručni štab Lokomotive smatrali su da je Janković u tom trenutku trebao izbaciti loptu iz terena jer je nekoliko sekundi prije toga domaći veznjak Art Smakaj ostao ležati nakon što je pogođen loptom u glavu. Ipak, Janković se odlučio na šut, a nedugo zatim pao je i pogodak koji je Rijeku odveo u finale...