Bayer u nadoknadi izbjegao poraz od Qarabaga, ubjedljiv trijumf Liverpoola

07.03.2024 20:41
Trenutak sa meča Qarabag - Bayer FC Bayer Leverkusen
Trenutak sa meča Qarabag - Bayer

Odigrane su tri utakmice Evropske lige. Radi se o prvim mečevima osmine finala.

Qarabag je rezultatom 2:2 remizirao protiv bundesligaškog lidera Bayer Leverkusena. Azerbejdžanski tim je u prednost došao u 26. minuti, pogodak je postigao Benzia, da bi Juninho u 47. minuti povisio prednost. Wirtz je u 70. minuti smanjio na 2:1. Iako se činilo da će azerbejdžanska ekipa doći do pobjede, u drugoj minuti nadoknade centrirao je Andrich, a Shick je sa pet metara bio precizan za 2:2.

Liverpool je sa 1:5 slavio na gostovanju u Pragu protiv Sparte. Redsi su poveli u šestoj minuti preko Mac Allistera, a prednost su udvostručili golom Nuneza (25'), da bi u nadoknadi prvog dijela isti igrač povisio na 0:3. Bradley na otvaranju drugog poluvremena pogađa svoju mrežu i smanjuje na 1:3, no već u 53. minuti Diaz je precizan za 1:4. Peti gol Redsa postigao je Szoboszlai u četvrtoj minuti nadoknade.

Također, Roma je bila sigurna protiv Brightona i slavila je sa 4:0. Golove za Vučicu dali su Dybala, Lukaku, Mancini i Cristante.