UEFA Evropska liga

Evropska liga: Kolašinac i Atalanta u četvrtini finala, Leverkusen u trileru eliminisao Qarabag

14.03.2024 23:02
Sead Kolašinac na večerašnjem susretu Profimedia
Sead Kolašinac na večerašnjem susretu

Odigrane su još četiri uzvratne utakmice osmine finala Evropske lige.

Atalanta je sa 2:1 slavila protiv Sportinga i prošla dalje sa ukupnih 3:2. U 33. minuti bilo je 0:1 za Portugalce, strijelac je bio Goncalves. Ipak, Lookman u 46. i Scamacca u 59. minuti donose preokret Atalanti. Bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta.

Bayer Leverkusen je savladao Qarabag rezultatom 3:2 u nevjerovatnom finišu! Kako je u prvom meču rezultat bio 2:2, lider Bundeslige je mnogo teže od očekivanog eliminisao ekipu iz Azerbejdžana.

Krenimo redom. Gosti su poveli u 58. minuti preko Zoubira, a Juninho je u 67. minuti udvostručio njihovu prednost. Apotekari su smanjili u 72. minuti golom Frimponga. Napadali su domaći, imali su čak i igrača više od 62. minute kada je crveni karton dobio Cafarquliyev, ali njemački tim nije uspijevao doći do gola - sve dok nije stigla nadoknada. A onda je nastupila drama! Preciznije rečeno, nastupio je Shick. Prvo je u 93. minuti izjednačio na rezultat na 2:2, a onda je u sedmoj minuti nadoknade donio Bayeru prolazak u narednu rundu.

Liverpool je priredio još jedan debakl Sparti iz Praga. Na Anfieldu je večeras bilo 6:1 za Redse, koji su sa ukupnih 11:2 došli do četvrtine finala.

Dalje je otišla i Roma, koja je večeras izgubila od Brightona sa 1:0, ali to nije ugrozilo ozbiljnu prednost Vučice iz prve utakmice (4:0).