UEFA Liga prvaka

13.12.2023 22:44
PSG u osmini finala LP, Milan nakon preokreta izborio Evropsku ligu, Antwerp porazio Barcelonu BVB

Posljednjih osam utakmica grupne faze Lige prvaka odigrano je večeras.

Interesantno je bilo u grupi F. Borussija Dortmund i PSG su remizirali rezultatom 1:1. Dortmund je poveo u 51. minuti preko Adeyemija, da bi Parižani izjednačili u 56. golom Zaire-Emeryja za 1:1.

Newcastle je poražen od Milana i to rezultatom 1:2. Svrake su do vodstva stigle u 33. minuti golom Joelintona, a stvari je na početak u 59. minuti vratio Pulišić. Drugi gol italijanskog tima postigao je Chukwueze u 84. minuti.

Krajnji ishod grupe F govori da Borussija kao prvoplasirana ide dalje, PSG je na drugom mjestu, Milan će u Evropsku ligu, a Newcastleu ostaje da se okrene engleskom prvenstvu.

Grupa H donijela je pobjedu Porta protiv Shakhtara od 5:3. Portugalski tim je poveo u devetoj minuti preko Galena, a gosti su izjednačili golom Sikana u 29. minuti. Ipak, Galeno i Taremi su svojim golovima vratili prednost Portu. Golijada se nastavila: Eustaquio je pogodio svoju mrežu u 73. minuti, a onda su Pepe i Conceicao povisili prednost domaćih na 5:2, dok je treći gol za ekipu iz Donetska postigao Eguinaldo u 88. minuti.

Antwerp je s 3:2 slavio protiv Barcelone. Prednost belgijskom timu donio je Vermeeren već u drugoj minuti, a Barca je stvari na početak vratila u 35. minuti pogotkom Torresa. Ipak, u 56. minuti Jannsen je strijelac za 2:1, da bi za 2.2 u 91. minuti pogodio Guiu. Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima: U 93. minuti za 3:2 strijelac je Ilenikhena.

Tako su Barcelona i Porto osigurali proljeće u Ligi prvaka, dok Shakhtar ide u drugo najjače evropsko takmičenje.