City savladao Kopenhagen i osigurao prednost uoči revanša

13.02.2024 22:58
Trenutak u kojem Silva postiže gol FC Manchester city
Trenutak u kojem Silva postiže gol

Ekipa Manchester Cityja pobijedila je na gostovanju protiv Kopenhagena rezultatom 1:3 u prvom susretu osmine finala Lige prvaka.

Odbrana domaćih se držala deset minuta, a onda je na scenu stupio Kevin de Bruyne – iskosa je naciljao i pogodio za 0:1.

Štoper danskog tima Vavro je u 23. minuti umalo postigao autogol. Srećom po njega, lopta je završila na stativi.

U 34. minuti bilo je 1:1 Ederson je pogriješio u dodavanju, u nastavku akcije Mattsson je došao do lopte i lijepim udarcem izjednačio rezultat.

Građani nisu dozvolili da sa neriješenim rezultatom odu na odmor. Bernardo Silva je iskoristio pas De Bruynea i zatresao mrežu za 1:2 u prvoj minuti nadoknade.

Tim Pepa Guardiole je u drugom dijelu prijetio preko De Bruynea i Dokua. Oni svoje prilike nisu iskoristili, ali jeste Foden - i to u drugoj minuti nadoknade - za konačnih 1:3.

City je, stoga, osigurao prednost uoči revanš utakmice osmine finala na Etihadu, koja će se igrati šestog marta u 21 sat.