Real Sociedad kažnjen za promašaje, PSG jednom nogom u četvrtfinalu LP

14.02.2024 22:56
Detalj sa susreta Profimedia
Detalj sa susreta

Paris Saint Germain je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka kod kuće pobijedio Real Sociedad 2:0 golovima Kyliana Mbappea u 58. i Bradleya Barcole u 70. minuti susreta. Revanš utakmica na rasporedu je za tri sedmice u San Sebastianu u kojem će Real Sociedad imati težak zadatak okrenuti minus.

A mogao je proći puno bolje. Španci su na startu prvog poluvremena bilo dosta bolja ekipa i već u prvoj minuti je udarac Braisa Mendeza otišao malo pokraj stative.

Pet minuta kasnije Mbappe je pobjegao odbrani, ali pucao preslabo da bi svladao Remira nakon čega su gosti postali sve opasniji.

Visoko su Španci pritiskali zadnju liniju PSG-a, koju je to potpuno iznenadilo. Gubili su igrači Lusia Enriquea loptu u opasnoj zoni pa je u 15. minuti Igor Zubeldia nakon ubačaja iz slobodnjaka glavom bio zamalo neprecizan.

Sedam minuta kasnije Takefusa Kubo je odličnim centaršutem našao Andrea Silvu, ali je i njegov udarac glavom otišao malo pokraj stative. Gosti su najbliže golu bili u samoj završnici prvog poluvremena kad je Merino raspalio po golu s dvadesetak metara, ali je greda spasila PSG.

Kako je počelo prvo, tako je počelo i drugo poluvrijeme. Gosti su opet visoko stisnuli PSG, koji se mučio s izlaskom sa svoje polovice, ali je u 58. minuti ipak poveo. Nakon ubačaja iz kornera, Marquinhos je lijepo glavom prebacio na drugu stativu gdje je Kylian Mbappe lukavo čekao i munjevitom reakciju zakucao loptu pod gredu za 1:0.

Gol je presjekao goste i PSG je navalio po drugi gol. U 63. minuti greda je zaustavila dobar udarac Mbappea, a sve je bilo gotovo u 70. minuti. Fabian Ruiz je našao Barcolu na lijevoj strani, a ovaj u prvom dodiru prohujao pokraj Traorea. Lopta mu je malo pobjegla, ali je Barcola svejedno došao do nje prije Le Normanda i Merina i zavukao je kroz noge Realova golmana za 2:0.

Do kraja susreta je PSG bio bliže trećem golu nego gosti prvom, ali se rezultat nije mijenjao.