PSV se golom sa bijele tačke spasio poraza od Borussije

20.02.2024 23:00
Trenutak sa utakmice Borussia Dortmund
Trenutak sa utakmice

Nogometaši PSV-a i Borussije Dortmund su remizirali rezultatom 1:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Tillman je mogao dovesti nizozemski tim u vodstvo u 16. minuti, no šutirao je pored stative.

Gosti su poveli u 24. minuti preko Malena. Primio je loptu, a onda i iskosa šutirao, da bi se lopta od desnu stativu odbila u mrežu.

PSV je šanse imao u 37. i 39. minuti. Prvo je Bakayoko šutirao jako loše, a onda je šut Saibarija Meyer odbio u korner. Na poluvremenu je, ipak, ostalo 0:1.

Izjednačio je PSV u 56. minuti. Sa bijele tačke za 1:1 pogodio je Luuk de Jong.

Drugo poluvrijeme bilo je nešto manje sadržajno, za razliku od prvog. Nakon izjednačujućeg gola obje ekipe postale su opreznije. Stoga je, na kraju, meč zavšren remijem.

Revanš meč planiran je 13. marta u 21 sat.