Arnautović se ispromašivao, pa donio Interu prednost uoči revanša sa Atletico Madridom

20.02.2024 22:55
Marko Arnautović slavi odlučujući gol Inter
Marko Arnautović slavi odlučujući gol

Nogometaši Intera pobijedili su Atletico Madrid rezultatom 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Nerazzurri su odličnu šansu imali u 36. minuti, Lautaro Martinez je glavom šutirao pravo u golmana. Tri minute kasnije ponovo je isti igrač u šansi, ovaj put šutira pored gola. Na poluvremenu je bilo 0:0.

Drugi dio otvoren je šansom Arnautovića, koji je iz dobre situacije u 49. minuti šutirao preko gola.

Atletico je šansu imao u 56. minuti, Lino je šutirao slabo. U 63. minuti ogromnu priliku ponovo ima Arnautović nakon duplog pasa sa Lautarom, no sa pet metara loptu je poslao preko gola.

Igrao se 79. minut kada se Arnautović iskupio za promašaje. Lautaro Martinez je istrčao kontranapad i šutirao, Oblak je odbranio, no na odbijenu loptu naišao je Arnautović i poslao loptu u mrežu za 1:0.

Golova više nije bilo. Tako je italijanski tim stigao do pobjede i prednosti uoči revanša koji će se igrati 13. marta u Madridu sa početkom u 21 sat.