UEFA Liga prvaka

Barcelona propustila šanse, povela, pa ispustila pobjedu u Napulju: Remi Napolija i Barce

21.02.2024 22:52
Trenutak sa utakmice Twitter/Barcelona
Trenutak sa utakmice

Napoli i Barcelona su remizirali rezultatom 1:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Katalonci su bili bolja ekipa u prvom poluvremenu. Šanse su imali Yamal, Lewandowski i Gundogan, ali nisu bili precizni, pa se na odmor otišlo bez golova.

Pedri je u 60. minuti uposlio Lewandowskog, ovaj se namjestio na šut i pogodio za vodstvo Barce.

U 75. minuti Anguissa je uposlio Osimhena, koji se u duelu oslobodio čuvara i izjednačio rezultat. Tražio je Martinez prekršaj tvrdeći da je fauliran, ali ga nije dobio. Bio je to, inače, prvi udarac šampiona Italije u okvir gola na večerašnjem susretu.

Meč je završen remijem, pa će odluka o putniku u četvrtinu finala pasti u Španiji, i to 12. marta sa početkom u 21 sat.