UEFA Liga prvaka

Real i City remizirali u spektakularnoj utakmici sa šest golova

09.04.2024 22:51
UEFA Liga prvaka Manchester City

Večeras su na stadionu Santiago Bernabeu, Real Madrid i Mancheter City remizirali u prvom meču četvrtine finala Lige prvaka.

Susret u Madridu bio je prava poslastica za fudbalske sladokusce, viđeno je šest pogodaka.

City je rano došao u prednost u Madridu kada je u 2. minuti susreta Bernando Silva sjajnim šutem iz slobodnog udarca savladao neopreznog golmana Lunina i donio svom timu prednost.

U nastavku nogometaši Real Madrida su ekspresno preokrenuli rezultat u svoju korist. Prvo je u 12. minuti nakon šuta Camavinge lopta pogodila Rubena Diasa i završila u mreži, da bi u 14. minuti Rodrygo na asistenciju Vinicusa Juniora pogodio za 2:1. Bio je to rezultat prvog dijela.

Drugi dio susreta pripao je Građanima, jer u samo pet minuta igre postigli su dva pogotka i vratili prednost Cityju. Maestralni šutom Phil Foden je pogodio mrežu Reala u 66. minuti, a u 71. minuti hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol pogodio za novu prednost Cityja.

Na oduševljenje domaćih navijača Federico Valverde je u 79. minuti pogodio za novo izjednačenje u Madridu.

Meč je završio rezultatom 3:3, tako da nas sigurno očekuje novi spektakl u revanš susretu na Etihadu.

Zbog žutog kartona Aurelien Tchouameni će propustiti revanš utakmicu .