Crvena zvezda razbila SC Derby i 'kaparisala' prvu poziciju za play-off ABA lige

01.04.2024 19:55
Crvena zvezda MN Press
Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde pobjedili su SC Derby rezultatom 94:76 i tako kolo prije kraja osigurali prvu poziciju za play-off ABA lige.

Crveno- bijeli su stekli prednost na samom početku utakmice te su na kraju prve četvrtine imali prednost od +12 (30:18). Crnogorski tim nije pružio značajan otpor u nastavku, domaći uglavnom držali dvocifrenu razliku.

Najbolji igrač Zvezde bio je Nemanja Nedović, koji je postigao 16 poena, a svom učinku je dodao osam asistencije i jedan skok. Kod pobjedničke ekipe sa dvocifrenim učinkom bili su još Adam Hanga(15) , Joel Bolomboy(15) , Rokas Giedraitis(10) i Dejan Davidovac(12).

U ekipi SC Derby najefikasniji bio je Emir Hadžibegović sa 15 poena.

U posljednjem kolu Crvena zvezda gostuje u Splitu, dok SC Derby u gradskom derbiju sa ekipom Budućnosti ima posljednju šansu da dođe do mjesta koje vodi u play-off ABA lige.