Euroliga

Tim sa dna euroligaške tabele nanio poraz Zvezdi, beogradska ekipa sve dalje od play-ina

25.01.2024 22:04
Detalj sa utakmice Alba - Crvena zvezda Twitter/Alba Berlin
Detalj sa utakmice Alba - Crvena zvezda

Ekipa berlinske Albe savladala je Crvenu zvezdu rezultatom 89:80 u 23. kolu košarkaške Eurolige.

Prva četvrtina bila je prilično izjednačena (18:16). Loša odbrana i ofanzivna bezidejnost karakterisale su igru Zvezde u drugoj četvrtini, pa je njemački tim na poluvremenu vodio sa 51:36. Sličnu sliku gledali smo i u trećoj četvrtini, gdje je Alba došla i do +22 (70:48).

Beogradski tim zaigrao je mnogo bolje u četvrtoj dionici, gdje su uspjeli doći do jednocifrenog zaostatka (81:72), a onda i do svega pet poena minusa (83:78). Ipak, srbijanski sastav više od toga nije mogao, pa su domaći stigli do trijumfa.

Berlinsku ekipu do pobjede je odveo Thomas. Ubacio je 19 poena uz pet skokova.

Najbolji igrač Zvezde je bio Matheus Yago, koji je postigao 20 poena, a svom učinku je dodao po dva skoka i asistencije.

Alba je ovom pobjedom privremeno pobjegla sa posljednje pozicije. No, do pobjede je nešto kasnije došao i Asvel, pa francuski tim i ekipa iz Berlina ponovo dijele posljednju poziciju.

Zvezda je na 12. mjestu sa omjerom 9-15, a ovaj poraz im je značajno umanjio šanse za plasmanom u play-in.