Euroliga

Partizan u posljednju četvrtinu ušao sa 13 poena prednosti, pa izgubio od Olympiakosa

28.03.2024 22:31
Detalj s utakmice u Areni KK Partizan
Detalj s utakmice u Areni

Košarkaši Partizana poraženi su od Olympiakosa rezultatom 69:74 u 32. kolu Eurolige.

Tokom prve tri četvrtine beogradska ekipa je uglavnom imala prednost. Čak su u posljednju četvrtinu ušli sa +13 (59:46).

No, u četvrtoj dionici grčka ekipa pravi seriju i dolazi do preokreta. Uslijedio je tijesan finiš, na čijem je koncu tim iz Pireja stigao do trijumfa.

Kevin Punter je bio prvo ime crno-bijelih. Postigao je 19 poena, uz pet asistencija i tri skoka.

Kod gostiju najefikasniji je bio Williams-Goss, koji je ubacio 17 poena, a svom učinku je dodao po tri skoka i asistencije.

Ovim porazom su umanjene šanse crno-bijelih za plasman u play-in. Sada više ne ovise sami o sebi.