Double-double partija Amara Alibegovića u pobjedi protiv Darussafake

05.02.2024 19:32
Amar Alibegović Cagdas Bodrum Spor
Amar Alibegović

Ekipa Cagdas Bodrum Spora slavila je na gostovanju protiv Darussafake rezultatom 97:103 u 19. kolu turske Superlige, a dobru partiju još jednom je pružio reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Alibegović.

Bodrum je vodio najvećim dijelom prvog poluvremena, a njihovo vodstvo išlo je do +10 (25:35). Darussafaka u trećoj četvrtini pravi preokret i dolazi do prednosti od četiri poena razlike (58:54). Ipak, bh. košarkaš i saigrači su ponovo zaigrali bolje i stigli do trijumfa.

Alibegović je upisao double-double učinak, sa 12 poena i čak 14 skokova, čime je Zmaj bio ubjedljivo najbolji skakač utakmice.  Na drugom mjestu u ovoj kategoriji je igrač domaćih Berk Demir, sa šest skokova manje. Alibegović je, također, svom učinku dodao i tri asistencije.

Prvo ime u pobjedničkoj ekipi bio je Jaron Johnson, koji je ubacio 25 poena, uz dva skoka i jednu asistenciju.

U Darussafaki istakao se Josh Carlton. Na svom kontu imao je 20 poena, osam asistencija i dva skoka.

Bio je ovo iznenađujući trijumf, s obzirom da se Bodrum, do ovog susreta, nalazio u zoni ispadanja, a sada je na 14. mjestu sa omjerom 6-13. Darussafaka je na osmoj poziciji, a na svom kontu ima devet pobjeda i deset izgubljenih susreta.

Podsjetimo, utakmice turskog prvenstva u košarci možete gledati na kanalima Arene Sport.