Sloboda nakon preokreta trijumfovala u Trebinju, Bosna ponovo na vrhu tabele

11.02.2024 21:52
Trenutak sa meča u Trebinju KK Leotar
Trenutak sa meča u Trebinju

Odigrane su tri utakmice Prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkaše. Pobjede su upisali Sloboda, Bosna i Promo.

Leotar je poražen od Slobode rezultatom 65:72. Trebinjci su vodili najvećim tokom susreta, tačnije sve do posljednje četvrtine. Prednost domaćih išla je do +14 (40:26), no tuzlanski tim je u četvrtoj dionici napravio preokret i stigao do pobjede. Najbolji u ekipi iz Mejdana je bio Ismet Sejfić, sa 23 poena, 14 skokova i jednom asistencijom. Pored njega, double-double u timu Slobode ostvario je i Devine Eke (18 poena, deset skokova, jedna asistencija). Prvo ime Leotara je bio Stefan Glogovac, koji je postigao 12 poena, uz šest skokova.

I u Prijedoru je gostujuća ekipa došla do pobjede. Tamo je Bosna savladala Spartak sa 77:87. Studenti su u finišu treće četvrtine došli do prednosti, a istu su zadržali do samog kraja. Prvo ime sarajevskog kluba je bio Vojin Ilić sa čak 28 poena, uz pet skokova i tri asistencije. Na drugoj strani, istakao se Bojan Lulić - on je ubacio 20 poena uz osam skokova. Treba napomenuti da se Bosna ovim trijumfom popela na prvo mjesto (15-3), ali i da drugoplasirani Široki (15-2) ima utakmicu manje.

Najzad, Promo je pobijedio Slaviju rezultatom 81:79. Na pola minute prije kraja domaći su poveli sa 79:76, a na kraju i slavili nakon tijesnog finiša. Tim iz Donjeg Vakufa do trijumfa je odveo Kieffer Alex Sander Punter, koji je postigao 18 poena, uz tri asistencije i jedan skok. U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Aleksandar Ilić (20 poena, tri asistencije i jedan skok).

Večeras se trebao igrati i susret Mladost - Široki, ali je isti odgođen zbog bolesti u hercegovačkom klubu.